.

Najlepší politík/čka

Plná cache!
Je potrebné vymazať cookies a dáta stránky prehliadača.
Viac informácií v menu.

 

Politik

Najlepšia politika v krajine? Čo to je vôbec ten politik, čo presne to znamená, odkiaľ to slovo pochádza? Politik je z gréckeho politikos (πολιτικός – občiansky, štátny, verejný), polites (πολίτης – občan, krajan), a polis (πόλις – mesto, obec, štát). Toľko encyklopédie. Všeobecne vzaté politík je osoba aktívne angažovaná vo všetkých verejných, ich ovplyvňovanie, rozhodovanie, hlasovanie. Funkcia politikov sa v histórii líši podľa režimu, ktorý v krajine vládne, komunizmus, diktatúra, ale v súčasných demokraciách sú politici volení demokratickým spôsobom, a to pomocou volebného systému.

Najlepšia politika

Poznáte tie zábery politikov na schôdzach. Väčšina tá spí, je znudená, otrávená a radšej by bola niekde inde. Potom sú ale politici, ktorých nejde prehliadnuť, prehliadnuť, ktorí keď hovoria, tak to má hlavu a pätu, dobre sa počúvajú a ich cesta nahor stúpa spolu s obľubou ľudstva. Politici, ktorí robia skutočne svoju prácu, bijú sa za stranu, ľudí, lepšie zajtrajšky. A tí si zaslúžia, aby tu boli a vynim dali hlas. Keď niekto robí dobre svoju prácu, tak prečo sa tu o nich nezmieniť a hlasovať za nich. Ak tu chýba vás politik, prosím pridajte ho, určite ho to poteší, že sa nachádza v kategórii, kde sa hlasuje o najlepšej politiky v krajine.

Najlepší politici

Najlepší politici nielenže tu budú mať mnoho hlasov, budú na čele hlasovania, ale tí najlepší sa väčšinou zapisujú aj do histórie krajiny a aj po mnohých storočiach sa o nich hovorí a pokyvuje, áno, ten urobil to, či ono pre krajinu a bol úžasný. Áno, ak chcete urobiť niečo pre krajinu, niečo veľké, tak najskôr musíte do politiky.

Najlepší politici na svete?

Kto sú a boli napríklad najlepší politici sveta? Úspešný bol americký prezident Barack, ale aj veľmi pozitívne hodnotenie si vyslúžila nemecká kancelárka Angela Merkelová. Naopak najhoršie dlhodobo sú Vladimír Putina a Dmitrij Medvedev. Ale mnoho ľudí na to môže mať úplne opačný názor a preto hlasujte za tých, o ktorých si skutočne myslíte, že sú najlepšími politikmi.

Komentárov

0
Juraj
3 months ago
Dobrý politik by mal mať tieto vlastnosti: múdrosť, odolnosť, odvahu, takt, inštinkt, empatiu, pokoru… Proste jednoduchú ľudskú slušnosť, zmysel pre česť a morálku. A hlavné tri zásady: neklamať, nekradnúť a nenechať sa podplatiť. Jednoducho povedané: byť vzorom pre občanov.
Like Like Citovať

Pridať komentár

Odoslať

Posledny komentare