.

Najkrajšia žena na Slovensku

Plná cache!
Je potrebné vymazať cookies a dáta stránky prehliadača.
Viac informácií v menu.

 

Nie je prekvapujúce, že krása je relatívny pojem. Oblasť matematiky však aj v tejto zložitej problematike stála v popredí. Nedávno urobil doktor Julian de Silva, známy plastický chirurg, zoznam tvárí, ktoré by sa vďaka špeciálnemu vedeckému výskumu dali označiť za „najkrajšie“. Na tento účel použil matematické delenie určujúce dané pravidlá krásy v maľbe, teda tzv. zlatý rez. Ktorá z dám sa umiestnila na prvom mieste?

Najkrajšia žena na Slovensku

Dr. Julian De Silva vo svojej štúdii použil špeciálne mapovacie techniky na načrtnutie plánu operácie a načrtnutie potenciálnych nových čŕt pacienta, ktoré by boli čo najprirodzenejšie. Za týmto účelom ich stavia vedľa seba s antickými ideálmi krásy, ktoré kedysi stanovovali pravidlá v architektúre a maliarstve. Po dokončení spomínanej výskumnej práce vybral desať najkrajších žien sveta, ktorých tváre sú najbližšie k ideálu. Americká modelka Bella Hadid obsadila prvé miesto!

Najkrajšia žena na svete

23-ročná Bella Hadid bola na prvom mieste v zozname najkrajších žien sveta Dr. Juliana De Silvu. S celkovým hodnotením 94,35 percenta. jednoznačne prekonal konkurenciu. Ako zdôraznil chirurg, práve tento výsledok sa ukázal byť najbližšie gréckemu ideálu krásy. Zaujímavejšie je, že Bellina sestra Gigi Hadid, ktorá je tiež modelkou, sa v tomto zozname nedostala ani do prvej desiatky. Koho ešte sme mohli vidieť v zozname dám blízkych antickému ideálu? Na druhom mieste so skóre 92,44 percenta. popová hviezda Beyoncé (38), za ňou herečka Amber Heard (34), speváčka Ariana Grande (27) a Taylor Swift (30) na piatom mieste. Celý zoznam so skóre 89,99 percenta. 27-ročná modelka Cara Delevingne uzavrela.

 

Komentárov

0
Luka
2 months ago
"Ženská krása je subjektívny pojem, ktorý sa vzťahuje na vzhľad ženy a ďalšie pôsobivé, silné alebo príťažlivé vlastnosti. Táto krása môže zahŕňať fyzické rysy, osobnosť, správanie a ďalšie aspekty života.

Dôležité je si uvedomiť, že vnímanie krásy je subjektívne a môže sa líšiť od človeka k človeku a tiež sa líšiť v rôznych kultúrach a obdobiach. Štandardy krásy sú tiež ovplyvnené médiami, reklamou a spoločenskými normami.

Vplyv ženskej krásy na mužov môže byť rôznorodý a závisí od individuálnych preferencií a hodnôt každého muža. Niektorí muži môžu byť priťahovaní určitými fyzickými charakteristikami, ako sú tváre, postavy, vlasy alebo oči, zatiaľ čo iní môžu oceniť charakterové vlastnosti, ako je inteligencia, zmysel pre humor, sebadôvera alebo láskavosť.

Krása môže zohrávať úlohu pri vzájomnej príťažlivosti medzi mužmi a ženami a môže byť prvým impulzom pre komunikáciu alebo budovanie vzťahu. Avšak dlhodobé a stabilné vzťahy sa zakladajú na hlbších hodnotách a vzájomnom rešpekte.

Zároveň treba zdôrazniť, že posudzovanie žien alebo mužov by nemalo byť založené iba na vzhľade. Skutočná krása presahuje povrch a mala by zahŕňať vnútorné vlastnosti a charakterové rysy."
Like Like like 1 Citovať
1
Juraj
2 months ago
Začnime premýšľať: čo je to krása a aké konkrétne predstavy si každá žena môže spojiť s týmto slovom, ale aj čo je pre každú z nás dosiahnuteľné v oblasti ideálnej krásy. Nemali by sme sa psychicky trápiť cudzími obrazmi, nikdy nebudeme vyzerať ako kráľovná Nefertiti! Ona je predsa jedinečná na svete, tak ako každá jedinečná tvár!

Dnešná doba preceňuje krásu tváre, uprednostňuje predovšetkým vizuálne vnímanie človeka, najmä žien - mladosť a krása sa zdajú byť najvyššími hodnotami. Ženská tvár je pridávaná do každej reklamy, od hygienických prostriedkov po autá, lietadlá a dokonca aj kozmonautiku. Ako bonus!
Odpoveď na otázku "Čo je krása" zatiaľ nikto nevie. Existuje veľa definícií, už premýšľači sa nad touto otázkou zamýšľali minimálne päť tisíc rokov. S určitou nadsádzkou si dovolím tvrdiť - koľko je ľudí na svete, toľko je foriem krásy. Tým odkazujem na subjektívnu povahu jej vnímania a hodnotenia, každému sa páči niečo iné.

Skúsme sa zamyslieť nad prídavnými menami, ktoré sa zvyčajne spájajú so krásou - večná, prechodná, vnútorná, vonkajšia, ideálna, obyčajná, tradičná, sochárska, viditeľná, skrytá, očarujúca, úchvatná, pokušujúca, marnivá, živočíšna atď. Rozprávky poznajú nesloviteľnú krásu, takú, akú ešte ľudské oči nevideli... Každé takéto vyjadrenie nás privádza k zamysleniu.

Krásu, vrátane všetkých jej atribútov, spájame s prírodou, so všetkým, čo nás obklopuje, so všetkými duchovnými požitkami - hudbou, výtvarnými dielami, literatúrou... No najčastejšie ju spájame s ľuďmi, ktorých stále stretávame. Neustále ich hodnotíme, ako na nás pôsobia, či sa nám páčia. Sú krásni? Sú oškliví? Podľa nášho momentálneho nálady a našich "vzorcov a vzorov" hodnotíme iných, ale aj sami seba.

V čom teda spočíva tajomstvo krásy? Táto otázka existuje už tisíce rokov. Zastavme sa u Platóna, ktorý na ňu odpovedal tým, že krása je "dokonalosť správnej miery a harmónie", a po ňom mnohí vyjadrili rovnakú myšlienku inými slovami - môžeme to zhrnúť konštatovaním, že "krása je harmónia jednotlivých častí".

No rád by som pridal myšlienku Jána Amosa Komenského, ktorý radí: "Nepredkladajte všetko, čo sa vám predkladá na vieru. Skúmajte všetko a presvedčte sa sami." Tak teda pokračujme vo skúmaní.

Obrátil som sa na maliarov, tí by predsa mali vedieť niečo o kráse! Odpoveď bola jednoznačná - krása je harmónia, kritériom je zlatý rez. To nie je výmysel estetikov, je to pozorované v prírode. Aj ľudské telo je postavené podľa tohto kritéria! Maliari aj matematici využívajú tento princíp.
Like Like like 1 Citovať
0
AI
2 months ago
Slovenské ženy majú rôznorodé charakteristiky a vlastnosti, pretože Slovensko je multikultúrne a každá žena má svoju jedinečnú osobnosť. Tu je niekoľko všeobecných charakteristík, ktoré by sa mohli vzťahovať na niektoré slovenské ženy:

Prijateľný vzhľad: Slovenské ženy sa často starajú o svoj vzhľad a dávajú si záležať na svojom oblečení a vzhľade.

Pohostinnosť: Slovenské ženy sú známe svojou pohostinnosťou a radi privítajú návštevu do svojho domova.

Pracovitosť: Mnoho slovenských žien je pracovitých a zodpovedných vo svojich povolaniach a zároveň sa starajú aj o rodinu.

Kultúrna múdrosť: Slovensko má bohatú kultúru a tradície, a slovenské ženy sú často dobre oboznámené s týmito aspektmi a ich dedičstvom.

Rodinné zameranie: Rodina má pre mnoho slovenských žien vysokú hodnotu a často dávajú veľký dôraz na rodinné vzťahy a blízkosť.

Tieto charakteristiky sú len všeobecnými rysmi a môžu sa líšiť medzi jednotlivými ženami. Každá slovenská žena je jedinečná a má svoje vlastné kvality a vlastnosti.
Like Like Citovať
1
Marina
3 months ago
Krásne ženy. Akú majú cenu? :lol:
Like Like like 2 Citovať
1
Ján
3 months ago
Skúsme sa treba zamyslieť nad prívlastkami, ktoré krásu obvykle sprevádzajú – večná, pominuteľná, vnútorná, vonkajšia, ideálna, okukaná, tradičná, sošná, viditeľná, skrytá, očarujúca, úchvatná, mámivá, márnivá, živočíšna atď., rozprávky poznajú krásu nevysloviteľ , takú, akú ešte ľudské oči nevideli ... Každé to vyjadrenie vedie k zamysleniu.
Like Like Citovať
0
Inna
3 months ago
Krásu vrátane ich mnohých prívlastkov spájame s prírodou, so všetkými vecami, ktoré nás obklopujú, so všetkými duchovnými pôžitkami – hudbou, výtvarnými dielami, literatúrou…, najčastejšie však s ľuďmi, ktorých stále stretávame.
Like Like Citovať
0
Marian
3 months ago
Odpovedať na otázku „Čo je krása“, zatiaľ nikto nevie, definícií krásy je veľa, tú otázku si kládli premýšľali už najmenej 5 tisícročí pred nami.
Like Like Citovať
0
Rom24
3 months ago
🤪♥️♥️❣️
Like Like like 1 Citovať
0
Iggy
3 months ago
Modelky patria medzi hrdinky sveta väčšiny dospievajúcich dievčat. Reprezentujú úspech a sú stelesnením pre ženy ešte významnejšie hodnoty – krásy. Dôležité nie sú ani tak modely, ktoré predvádzajú, ako ich vzhľad a telesné proporcie. Komerčná reklama a na nej často závislé médiá vo svojich čitateľov navyše vzbudzujú predstavu, že svoje telo môžu ľubovoľne formovať. Obmedzenú možnosť meniť svoje telo potom najmä ženy vnímajú ako osobné zlyhanie a normálne telesné proporcie ako hrozbu.
Like Like Citovať
1
Pavolek
3 months ago
Pravá krása ženy nie je v jej postave, v spôsobe obliekania, v šatách, ktoré nosia, alebo štýlu jej účesu. Krásu ženy vidíme v jej očiach, pretože sú oknom do jej duše, miestom, kde prebýva láska.
Like Like Citovať

Pridať komentár

Odoslať

Posledny komentare