.

Najväčší hrdina Slovenska

Plná cache!
Je potrebné vymazať cookies a dáta stránky prehliadača.
Viac informácií v menu.

 

Najväčší hrdina Slovenska

Každá krajina má svojich hrdinov. Hrdina či hrdinka pochádzajú z gréckeho ἣρως. Hrdina podľa wikipédie má obvykle nadľudské schopnosti alebo idealizované charakterové vlastnosti, ktoré mu umožňujú chovať sa neobyčajne a konať významné skutky („hrdinské skutky“), vďaka ktorým sa stane známym a slávnym. Ale ako vieme, v niektorých krajinách na hrdinov je nazerané inak. Podľa sociologickej encyklopédie je hrdina – jedinec ten, ktorý vykonal významné a odvážne činy, väčšinou s nasadením vlastného života, preto je prezentovaný ako vzor správania. Podľa iného názoru hrdina musí byť statočný, odvážny alebo udatný. Skrátka a jednoducho, pojem strach sa v jeho slovníku rozhodne nevyskytuje. Proste hrdina je človek, ktorý sa zachoval hrdinsky. Na hrdinstvo možno pozerať ako na výnimočné správanie, ktoré sa deje dobrovoľne av prospech ostatných ľudí, nesie značné riziko, zahŕňa obete a je vykonávané bez očakávania osobného zisku. Alebo ešte ďalší názor, klasický hrdina je každodenný človek s mimoriadnou kvalitou alebo schopnosťou, o ktorej možno nevie. Tak snáď už máte hlbší pojem o tom, kto je hrdinom, alebo dokonca superhrdinom a možno ste ním aj vy? Hrdina nemusí, vedel lietať, mať červené gumovky a púšťať z očí blesky.

Najväčší hrdinovia

Každá krajina má teda svojich hrdinov, klasickom sociologických, animovaných, filmových a ďalších iných hrdinov. Malé aj veľké, skromné, známe, či neznáme a pod. Myslíme si, že každá krajina by svojich hrdinov mala poznať a preto vznikla na našom portáli taro sekcie, kategórie, kde môžete pre svojich hrdinov hlasovať, pridávať ich, či komentovať. Nebude tu zasahovať, ale veríme, že tu budú skutoční hrdinovia a že aj pre nich bude najviac ľudí hlasovať. Nehľadiac na to, či sú živé alebo mŕtve. On mŕtvy hrdina, ako bol povedané v jednom filme (Robocop) je viac, než hrdina živý.

Hrdinovia

Ako už bolo povedané, napísané vyššie, jednou z vlastností hrdinu je skromnosť, čiže že svoj hrdinský čin, či činy nikde neprezentuje, nerobil ich preto, aby boli prezentované, naopak hovorí skromne, že by to udelil každý, tak my ich naopak prezentovať budeme a mala by sa pripojiť celá ľudská spoločnosť, pretože „hrdina“ je tiež úžasný vzor. A tých kladných vzorov čoraz viac ubúda. Takže zdieľajte, dajte vedieť ostatným, nech sú tu skutoční hrdinovia, vzory vašej krajiny.

Komentárov

0
Pavolek
3 months ago
Los Angeles - V USA zomrel Samuel Little, ktorý je označovaný za najhoršieho mnohonásobného vraha v dejinách krajiny. Priznal sa k vražde 93 ľudí, prevažne žien, informovala vo štvrtok agentúra Reuters. Príčinu úmrtia muža, ktorému bolo 80 rokov, kalifornská väzenská správa zatiaľ nezverejnila.
Like Like like 1 Citovať
0
George One
5 months ago
Predstava o tom, čo robí hrdinu, sa postupom času menila a odrážala rôzne kultúry a hodnoty. V starovekej gréckej a rímskej mytológii boli klasickými hrdinami často muži s výnimočnými fyzickými a intelektuálnymi schopnosťami, ktorí vykonávali hrdinské činy, aby získali slávu, česť a slávu. V dnešnej dobe je predstava hrdinu zložitejšia a môže zahŕňať celý rad postáv s rôznymi silnými a slabými stránkami.
Like Like like 2 Citovať

Pridať komentár

Odoslať

Posledny komentare