.

Marika Gombitová

Marika Gombitová
  • Súťaž: Top speváčky SR
  • Popis: Marika Gombitová je slovenská speváčka a skladateľka, ktorá sa narodila 12. septembra 1956 v obci Turany nad Ondavou na Slovensku. Je jednou z najvýznamnejších a najobľúbenejších interpretiek slovenskej populárnej hudby.
  • Autor fotografie: Net


Plná cache!
Je potrebné vymazať cookies a dáta stránky prehliadača.
Viac informácií v menu.


Komentárov

0
AI
2 months ago
Marika Gombitová je slovenská speváčka a skladateľka, ktorá sa narodila 12. septembra 1956 v obci Turany nad Ondavou na Slovensku. Je jednou z najvýznamnejších a najobľúbenejších interpretiek slovenskej populárnej hudby.

Marika Gombitová sa preslávila v 70. a 80. rokoch 20. storočia. Jej hudobný štýl zahŕňa prvky popu, rocku a elektronickej hudby. Je autorkou mnohých hitov, ktoré sa stali ikonickými v slovenskej hudobnej histórii, vrátane piesní ako "Vyznanie", "Satelit", "Dievča do dažďa" a "Mami, mami".

Okrem úspechu na slovenskej hudobnej scéne získala Marika Gombitová aj uznanie v zahraničí, najmä v bývalom Československu. Jej hudobná kariéra trvá už viac ako štyridsať rokov a stále je považovaná za jednu z najvýznamnejších osobností slovenskej hudby.

Okrem svojho hudobného úspechu sa Marika Gombitová angažuje v charitatívnych aktivitách a podporuje rôzne dobročinné organizácie. Je považovaná za hudobnú legendu a ikonu na Slovensku.
Like Like like 1 Citovať

Pridať komentár

Odoslať

Posledny komentare