.

Kominictví Praha

Kominictví Praha - Nejčestější otázky

Spotřebič kouří, špatně hoří
Komín nebo spotřebič je zanesen. V případě, že vyčištění nepomůže, znamená to, že je nedostatečný tah. Kromě výše uvedených příčin se často stává, že uživatel provozuje spotřebič na 1/3 nebo 1/4 výkonu, komín se nepřehřeje a nezíská požadovaný tah. Další příčinou také bývá, že kotelna je hermeticky uzavřena a není zajištěn přístup venkovního vzduchu.

Čištění komína a revize
Při spuštění objektu do provozu je majitel povinen nechat si přezkoušet komín, osobou odborně způsobilou (revizní technik komínů), jeho způsobilost k provozu. V případě nesplnění této povinnosti je tento přestupek sankcionován vysokými pokutami a je také dobrým důvodem neplnění pojištění pojišťovnou v případě nehody. Čištění komínů se provádí podle druhu paliva a typu komína nejméně však 1krát ročně (plyn), 3krát ročně u tuhého paliva. Spotřebiče nad 50 kW mají tuto povinnost častěji.

Zvětšení průduchu frézováním
Frézování komína se používá u komínů z plné pálené cihly, kdy vznikne potřeba většího průduchu. Zejména při výměně spotřebičů za větší, při zapojování krbových vložek a podobně. Frézováním je možno zvětšit klasický komínový průduch (150 x 150 mm) na průduch, do kterého lze osadit vložku o průměru Ø 220 mm. Předpokladem však je, že komín je v dobrém stavu. Po frézování je nutno komín vyvložkovat nerezovou vložkou, protože je zeslaben a také je to povinnost dle zákona.

Kominíci Praha

Více o nás viz web https://www.kominictvi-klk.cz/

Pridať komentár

Odoslať

Posledny komentare